جستجو
 • strict warning: Non-static method cmfcCalendar::factory() should not be called statically in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module on line 215.
 • strict warning: Non-static method cmfcCalendarV1::factory() should not be called statically in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/calendar.class.inc.php on line 15.
 • strict warning: Declaration of cmfcCalendarV1Iranian::infoArrayToTimestamp() should be compatible with cmfcCalendarV1::infoArrayToTimestamp() in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarSystems/iranian.class.inc.php on line 781.
 • strict warning: Non-static method cmfcCalendar::factory() should not be called statically in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module on line 215.
 • strict warning: Non-static method cmfcCalendarV1::factory() should not be called statically in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/calendar.class.inc.php on line 15.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/mahpa/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

________________________________________
برای دانلود و نصب درایور پرینتر خود لطفا به نکات زیر توجه فرمائید :
درایور یک نرم افزار است که رابطه ، بین کارخانه سازنده دستگاه شما و سیستم عامل کامپیوتر شما ، را برقرار می کند و معمولا این برنامه توسط کارخانه های سازنده نوشته میشود تا با نصب آن توسط شما ، بتوانید از دستگاهی که خریداری نموده اید ، استفاده نمائید .
بنابراین در صورتیکه نویسنده این برنامه دقت کافی در هنگام نوشتن این برنامه کرده باشد و موارد سهولت نصب را برای کاربر فراهم کرده باشد نصب آن راحت است ولی در بسیاری از موارد یا این دقت صورت نمی گیرد و یا اگر انجام گرفته باشد برای سیستم عامل زمان تولید دستگاه انجام گرفته و سیستم عامل های که بعد از این تولید مورد استفاده کاربر قرار گرفته اند با مشکل روبرو می شوند که این مشکل هم توسط سایت های پشتیبان دستگاه سازنده باید برطرف گردد که در بسیاری از موارد به دستگاهای قدیمی توجه نمی شود و یا اگر هم توجه شود این امر بصورت ناقص انجام می شود .
________________________________________
نکات مهم برای نصب درایور :
(با عرض پوزش ) نصب درایور یک تخصص کامپیوتری است و ما سعی نموده ایم با مشاوره توسط این متخصصین این مطالب را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و تماس با تعمیر کاران شرکت ، برای نصب درایور کمکی به حل مشکل شما نخواهد کرد و تلفن های داده شده صرفا جهت هماهنگی ارسال دستگاه شما برای تعمیرات به تعمیرگاه است
________________________________________
_* بهترین درایور برای هر پرینتر سی دی و یا دی وی دی همراه دستگاه است در حفظ آن دقت کنید و با قرار دادن آن داخل دستگاه کامپیوتر خود مراحل نصب را دنبال نموده و پرینتر خود را نصب نمائید فقط توجه فرمائید که بعضی از پرینترها را قبل از شروع کار باید روشن نمود و بعضی ها را در هنگام نصب درایور که با اولین تجربه برای شما مشخص میشود دستگاه شما از کدام نوع است ولی بطور معمول برای پرینتر ها ، قبل از نصب باید روشن باشند و برای اسکنر ها باید اسکنر خاموش باشد .
_* در هنگام نصب به نوع درایور مانند ( pcl6 , pcl5 ) آن توجه داشته باشید چون pcl5 بسیاری از جداول را بهم می ریزد و بصورت پیش فرض در درایور های pcl6 نصب می شود ولی درایور های که دانلود میشود نوع درایور دانلود شده از قبل میبایست مشخص باشد.
_* وقتی شما سی دی درایور دستگاه را در اختیار ندارید و یا درایور ویندوز مورد نظر شما در این سی دی وجود ندارد شما باید درایور را از سایت پشتیبان دستگاه خود دانلود کنید که ما سعی کردیم این لینک های صحیح را در قسمت توضیح هات مربوط به هر پرینتر در سایت مهپا قرار داده ایم www.mahpa.com راهنمای دانلود درایور صفحه اور را مطالعه نمائید .
توجه داشته باشید که بسته به زمان تولید انواع درایورها دسته بندی شده اند و بعضی از دستگاه ها با توجه به سال تولید یا درایور ویندوزهای جدید مانند ویندوز سون (7) و یا ایت (8) را ندارند و یا اگر داشته باشند ناقص وجود دارد و شما حتما یک نگاه به صفحه ویندوز ایکس برای درک بهتر از درایور کامل پیدا کنید و سپس به صفحه ویندوز های جدیدتر مراجعه فرمائید . ( این سایت های پشتیبان جملگی به زبان اینگلیسی هستند و اگر به این زبان تسلط اولیه ندارید از افراد نزدیک خود که آشنا به آن و یا نحوه دانلود فایل هستند کمک بگیرید
## توجه داشته باشید درصورتیکه برای ویندوز سون و ایت درایور مناسب وجود نداشته باشد ، در بسیاری موارد درایور های ویندوز ویستا هم می تواند کار ساز باشد .
## نکته مهمی که برای نصب درایور یک دستگاه باید در نظر داشته باشید این است که در فایل های با پسوند xxxx.inf در سی دی و یا درایور های ویندوز های که دانلود می کنید وجود دارد که این فایل ها پایه اصلی نصب درایور هر دستگاه هستند و تقریبا اکثر این فایلهای .inf هیچ وابستگی به نوع ویندوز ندارند و اگر شما بتوانید این فایل ها را نصب نمائید مشکل نصب انواع دستگاه های پرینتر به سهولت انجام خواهد شد و در اینجا سعی شده روش نصب پرینتر از این روش برای شما شرح داده شود لذا خواهشمندیم در صورتی که از اصطلاحات آن را متوجه نمی شوید از متخصص کامپیوتر ی که می شناسید کمک بگیرید چون تعمیر کاران پرینتر ما نمب توانند کمکی به شما کنند .
روش نصب نصب درایور با استفاده از فایل .inf
1- ابتدا پرینتر خود را به دستگاه کامپیوتر نصب کنید و آن را روشن کنید .
در این مرحله اگر دستگاه شما سالم باشد و کابل usb (سالم ) به دستگاه پرینتر شما نصب باشد و همچنین خروجی usb کامپیوتر شما سالم باشد و ویندوز کامپیوتر شما مشغول عملیات خاصی نباشد در گوشه پائین سمت راست صفحه کامپیوتر شما باید اسم دستگاه نصب شده را برای چند ثانیه نشان داده شود ( در صورتیکه اولین بار باشد که این دستگاه بع این کامپیوتر نصب شده باشد اسم دستگاه ظاهر میشود و اگر قبلا نصب شده باشد فقط صدای مختصر از یلند گوی کامیوتر شنیده میشود ) .
در این مرحله اگر ویندوز 7 و یا 8 شما دارای اکتیوت صحیح باشد ( ویندوز اوریجنال باشد و یا کرک صحیح نصب باشد ) و آپدیت ویندوز روشن باشد ، ویندوز سعی می کند تا درایور مربوط به دستگاه پرینتر شما را پیدا نموده و نصب نماید که در اکثر مواقع ، در صورت مهیا بودن شرایط بالا نصب با موفقیت انجام خواهد شد و احتیاجی به دخالت شما ندارد ( در ویندوز ایکس پی درایور بصورت اتومات نصب نمی شود )
2- شما صبر کنید تا ویندوز تلاش خود را برای نصب انجام دهد و شما در این مرحله با مراجعه به صفحه ( device and printer ) مشاهده کنید که آیا ویندوز موفق به نصب درایور شد و یا نصب ناموفق است . علامت نصب موفق داشتن اسم دستگاه مربوطه بدون هیچ علامت اخطار است و شما در صورت راست کلیک روی آن باید پرامتر ( printer properties ) در آن وجود داشته باشد و در پرینتر های چند کاره پارامتر ( scan ) هم باید وجود داشته باشد و شما با کلیک روی ( printer properties ) به صفحه مشخصات پرینتر رفته و بتوانید تست پرینتر را چاپ نمائید .
Start ---- divice and printer
3- در صورت نصب ناموفق شما سی دی دستگاه را داخل کامپیوتر قرار داده و یا فایل درایور را از لینک راهنما سایت پشتیبان دستگاه دانلود و آن را در یک فولدر مشخص باز نمائید ( در اکثر مواقع با اجرای فایل دانلود شده میتوانید فقط فولدر خود را مشخص کرده و مراحل باز شدن را بسادگی انجام دهید )
در این مرحله شما فولدری در اختیار دارید که فایل با پسوند .inf در آن وجود دارد و همچنین این فایل با پسوند .inf در همه سی دی های همراه هم وجود دارد و این فایل هیچ وایستگی به نوع ویندوز وجود ندارد و به روش زیر می توانید آن را نصب و پرینتر خود را راه اندازی کنید .
** بعد از اینکه یک دستگاه به usb کامپیوتر نصب شود و ویندوز نتواند درایور دستگاه نصب شده را میان فایلهای خود پیدا کند در نهایت این تلاش ناموفق ، ویندوز نام دستگاه نصب شده را در قسمت others در divice manager قرار میدهد و شما با پیدا کردن نام دستگاه در این قسمت و کلیک راست بر روی اسم دستگاه به صغحه ای وارد میشوید که دوپارامتر انتخاب دارد .
اولین پارامتر دوباره سعی میکند بصورت اتوماتیک از طریق اینترنت درایور مربوط به دستگاه را نصب کند و
پارامتر دوم ( browser ) است که شما با انتخاب این قسمت و هدایت مراحل نصب به فولدر باز شده ، فایل دانلود شده ، به راحتی دستگاه خود را بدون وابستگی به نوع ویندوز نصب نمائید .
Start ----right click on computer ------divice maneger ------- others --- divece name (for windows 8 and 7 )
Start ----right click on my computer --hardwear----divice maneger ------- others --- divece name (for windows xp )

بعد از نصب مراحل 2 را برای نست دستگاه انجام دهید .
________________________________________
لینک های دانلود درایور دستگاه : مورخ 25/02/1393
لطفا روی متن و یا آدرس سایت زیر کلیک کنید تا به سایت پشتیبان دستگاه خود رفته و در صورت موجود بودن درایور آن را دانلود کنید .

________________________________________

آموزش نصب درایور بصورت دستی : ابتدا وارد منوی استارت شده, سپس برروی MyComputer ( در ویندوز 7 عبارت Computer ) کلیک راست کنید و گزینه Manage را انتخاب کنید, در پنجره باز شده برروی Device Manager کلیک کنید و در پنجره باز شده روی نام قطعه مورد نظر خود کلیک راست کرده و روی گزینه Update… کلیک کنید و در پنجره باز شده روی گزینه Browse My Computer …. کلیک کنید در پنجره باز شده روی گزینه Browse کلیک کنید و مکانی را که در آن درایور قرار دارد را انتخاب کنید و روی گزینه Ok کلیک کنید و سپس روی گزینه next کلیک کنید تا درایور نصب شود(قبل از این مراحل باید فایل فشرده را که دانلود کردید را از حالت فشرده خارج کنید.).تنها باید توجه کنید که این آموزش برای نصب درایور هایی کاربرد دارد که یا فایل اجرایی ( فایل نصب درایور ) ندارند و یا درصورت اجرای فایل نصب درایور با مشکل روبرو شده اید ( اگر درایور مورد نظر شما توسط فایل نصب درایور, توانستید درایور خود را نصب کنید نیازی به استفاده از این روش نیست.

________________________________________

---------------------------================---------------------------
روش پیدا کردن و دانلود درایور و برنامه نصب پرینتر های اچ پی و سایر پرینتر های موجود در سایت مهپا

1 - ابتدا به سایت شرکت مهپا وارد شوید
2- مدل چاپگر خود را در قسمت جستجو وارد کنید و روی کلمه جستجو کلیک کنید
در اینجا سعی کنید نام مدل خود را بصورت کوتاه وارد کنید
برای مثال اگر می خواهید درایور پرینتر P3005dn را دانلود کنید فقط لازم است اعداد 3005 را وارد کرده تا شانس پیدا شدن مدل مربوطه بیشتر باشد
3- بعد از اینکه جستجو تمام شد اگر مدل چاپگر شما در این سایت وجود داشته باشد اسم آن در لیست جستجو نشان داده میشود و شما با کلید روی عکس و یا نام مدل به صفحه مربوط به آن چاپگر خواهید رفت
4 - در صفحه مربوط به چاپگر مورد نظر شما سعی شده تا توضیحات مربوط به آن پرینتر درج شود و این اطلاعات به مرور تکمیل تر خواهد شد وشما سعی کنید قسمت مربوط به درایور چاپگر مربوطه را پیدا کنید که در اینجا برای تمامی مدل های پرینتری که ما با آنها کار کرده ایم این لینک وجود دارد و شما می توانید با کلیک روی نام چاپگر در لینک ، مستقیما به سایت اچ پی و یا هر مارک دیگر مانند سامسونگ و کانن مربوط به آن پرینتر و یا اسکنر وارد شوید
5 بعد از وارد شدن به سایت اچ پی در اینجا با انتخاب دقیق مدل مورد نظر خود به صفحه انتخاب سیستم عامل ( ویندوز اکس پی ، ویندوز 7 ، ویندوز ویستا ، لینوکس ، مکینتاش ، و غیره ) به صفحه مربوط به انتخاب درایور وارد شوید و بنا به نیاز خود درایور مربوطه را انتخاب و دانلود نمائید

توضیحات مهم در باره انتخاب درایور پرینتر در سایت مرجع چاپگر
1 - در بسیاری از موارد دیده شده که اگر پرینتر شما مدل قدیمی باشد درایور ویندوز سون و یا ویستا وجود ندارد و اگر شما با این مشکل روبرو شدید درایور مربوط به ویندوز اکس پی را دانلود کنید و شانس خود را برای راه اندازی پرینتر مربوطه در ویندوز های جدید امتهان کنید و در اکثر مواقع موفق خواهید شد
2 - در هنگام انتخاب درایور در این سایت ها معمولا با چندین انتخاب از درایور های گوناگون برخورد می کنید و شما سعی کنید درایور کم حجم ولی مدل بلاتر را انتخاب کنید و اگر جواب نداد سراغ درایور با حجم های بالا تر بروید
برای مثال اگر شما بخواهید درایور چاپگر 1320 اچ پی را دانلود کنید با به این صورت عمل کن
ابتد انتخاب سیستم عامل از لیست زیر
Select operating system
» Linux
» Mac OS 9
» Mac OS X
» Mac OS X 10.6
» Mac OS X 10.7
» Microsoft Windows 2000
» Microsoft Windows 7 (32-bit)
» Microsoft Windows 7 (64-bit)
» Microsoft Windows NT 4.0
» Microsoft Windows Server 2003
» Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition
» Microsoft Windows Server 2008 W32
» Microsoft Windows Server 2008 x64
» Microsoft Windows Vista
» Microsoft Windows Vista (64-bit)
» Microsoft Windows XP
» Microsoft Windows XP 64-Bit Edition
» Microsoft Windows XP x64
» SAP
» Unix
مرحله دوم انتخاب درایور

1 - HP LaserJet 1320 PCL5 Driver
2 - HP LaserJet 1320 PCL6 Driver
3 - HP LaserJet 1320 PostScript Driver
4- HP LaserJet 1160 PCL5e Driver
5- HP LaserJet 1160/LaserJet 1320 Asia Pacific Full Printing Solution
6- HP LaserJet 1160/LaserJet 1320 Eastern European Full Printing Solution
7- HP LaserJet 1160/LaserJet 1320 North American and Western European Full Printing Solution
8- HP LaserJet 1160/LaserJet 1320 Northern European Full Printing Solution
9- HP LaserJet 1320 plug and play print driver solution

در اینجا شما بهتر است که درایور
HP LaserJet 1320 PCL6 Driver

چون از نظر نسخه بلاتر اشت
pcl6 بالاتر از pcl5 است
ولی اگر شما پارامتر 5 را انتخاب کنید مجبور به دانلود نزدیک به 300 مگابایت هستید ولی نسخه کاملی را بدست می آورید

مرحله سوم
استفاده از فایل درایور دانلود شده مربوط به چاپگر
در این مرحله شما می توانید با استفاده از برنامه unzip فایل فشرده سازی شده که دانلود کرده اید را در یک فولدر باز کرده و از آن استفاده کنید و اگر طریقه نصب پرینتر را نمیدانید به قسمت روش نصب درایور چاپگر مراجعه فرمائید
توجه فرمائید در بعضی از مواقع با اجرای این فایل خودش برنامه unzip را دارد و شما با اجرای آن فقط لازم است مسیر فولدر دلخواه خود را انتخاب نمائید و در پاراه ای از موادرد با اجرای فایر مورد نظر مستقیم به نصب برنامه می پردازد و شما فقط لازم است برنامه نصب را دنبال نمائید

نکات مهم برای نصب درایور در ویندوز 7
توجه داشته باشید وقتی در ویندوز 7 شما به اینترنت وصل هستید بعد از وصل شدن یک چاپگر جدید خودش اقدام به دانلود درایور میکند و گاهی اوقات درایوری را که انتخاب و دانلود میکند نسخه کاملی نیست و با توجه به اینکه مراحل نصب را به اتمام میرساند ولی چاپگر شما چاپ نمی گیرد
برای روبرو نشدن با این مشکل شما می توانید قبل از اتصال پرینتر ، اتصال اینترنت خود را قطع نمائید و بعد از نصب پرینتر بصورت کامل دوباره به اینترنت وصل شوید
استفاده از سی دی کامل مربوط به پرینتر هم در بسیاری مواقع این مشکل راحل می کند .
ولی در گاهی اوقات چون درایور نصب شده در چاپگر توسط ویندوز 7 نسخه جدید در نظر گرفته می شود جایگزین کردن آن با یک درایور سالم کار بسیا دشواری است و دیده شده تا ویندوز دوباره نصب نگردد این مشکل باقی می مانند

نکته مهم برای نصب پرینتر های قدیمی که درایور ویندوز سون آنها موجود نیست
توجه داشته باشید در صورتیکه شما نتوانستید درایور ویندوز سون را در سایت های مربوط به پرینتر ها پیدا کنید می توانید از طریق زیر اکثر پرینتر ها را با درایور ویندوز ایکس پی نصب کنید .
1 - ابتدا پرینتر خود را از طریق پورت usb به کامپیوتر وصل کنید و پرینتر را روشن کنید و در این مرحله اگر اتصالات سالم باشد و پرینتر برای اولین بار به کامپیوتر تان وصل شده باشد اگر کامپیوتر به اینترنت متصل باشد به طور اتومات سعی می کند درایور پرینتر شما را پیدا کند ولی اگر پرینتر شما قدیمی باشد ، در اکثر مواقع موفق به پیدا کردن درایور پرینتر نمی شود و در نهایت شما با راست کلیک روی آیکون computer در منو start و انتخاب گزینه propertis و بعد رفتن به صفحه device manager ، شما در لیست تجهیزات کامپیوتر خود باید یک گزینه که others نام دارد را ببینید و در این قسمت معمولا نام سخت افزارهای که به کامپیوتر شما وصل هستند ولی ویندوز نتوانسته است برای آن درایور مناسبی پیدا کند قرار می گیرد .
شما با راست کلیک روی اسم پرینتر خود در others پارامتر update driver را انتخاب کنید و بعد از قسمت دوم که browse است را انتخاب کرده و محلی ار هارد و یا یی دی که درایور ایکس پی شما در آن قرار دارد را انتخاب و بقیه عملیات نصب را انجام دهید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت
آموزش پیدا کردن و نصب درایورهای پرینتر در ویندوز هفت

اگر پرینترتان را به کامپیوترتان وصل کردید و کار نمی کند و یا به طور مرموزی از کار افتاد، شما باید درایور آنرا نصب مجدد و یا آنرا بروزسانی کنید.

از کجا درایور را پیدا کنیم؟
با آپدیت ویندوز، اندوختگاه آنلاین مایکروسافت برای آخرین درایورهای سخت افزارها، شروع کنید.

برای چک کردن آپدیت ویندوز برای درایورهای جدید;
1- آپدیت ویندوز را باز کنید
* Start را کلیک، در کادر جستجو Update را تابپ و سپس از لیست، روی Windows Update کلیک کنید.
2- در نوار چپ، Check for updates را کلیک و صبر کنید تا ویندوز آخرین آپدیت ها را برای کامپیوترتان پیدا کند.
3- روی لینکی که آپدیت های اختیاری موجود (Optional Updates) را به شما پیشنهاد می کند، کلیک کنید.
* اگر لینکی را نمیتوانید ببینید، به این معناست که "ویندوز آپدیت" آپدیتی را برای سیستم تان پیدا نکرده است.
4- درایوری را که می خواهید نصب کنید را انتخاب و اوکی کنید و سپس Install updates را بزنید.
* در صورت پیغام درخواست رمزعبور آدمین و یا تصدیق (Confirmation)، رمزعبور را داده و تصدیق اش کنید.

نکته:
در صورتی که Windows Update, آپدیت درایور چاپگرتان را پیدا نکرد، شما می توانید از "مرکز سازگاری ویندوز هفت"، که هزاران دستگاه را به همراه لینک مستقیم دانلود فهرست کرده است، بازدید کنید. همچنان وب سایت شرکت سازنده را امتحان کنید.

Windows 7 Compatibility Center اینجا

هر درایور جدیدی را که دانلود کنید، باید به طور خودکار نصب شود. اگرچه، در صورت نیاز، می توانید درایور پرینتر تان را بصورت دستی نصب نمایید.

آموزش نصب درایور پرینتر به شکل دستی
1- Devices and Printers را باز کنید
* دکمه Start را زده و از منو Devices and Printers را انتخاب کنید.
2- روی پرینتری که می خواهید آپدیت کنید، راست کلیک و Printer properties را انتخاب کنید
3- زبانه Advanced را کلیک کنید
4- New Driver را بزنید و سپس دستورالعمل را در Add Printer Driver wizard دنبال نمایید.

با آرزوی مفید بودن مطلب،

آموزش پیدا کردن و نصب درایورهای پرینتر در ویندوز ویستا

1- آپدیت ویندوز را باز کنید
* عکس Start را کلیک، All Programs را انتخاب و سپس Windows Update را بزنید.
2- در نوار سمت چپ، Check for updates را بزنید
3- برای مشاهده اینکه آپدیتی موجود است، View available updates را کلیک کنید. آپدیت ویندوز فهرستی از تمام درایورهایی که برای وسایل نصب شده در کامپیوترتان موجود است، را فراهم نی کند.
4- اگر آپدیتی موجود است، درایوری را که می خواهید نصب کنید را کلیک کنید و سپس Install را کلیک کنید.

نکته: بعضی از آپدیت ها مستلزم این هستند که ویندوز را ریستارت کنید.

============

آموزش پیدا کردن و نصب درایورهای پرینتر در ویندوز اکس پی XP

1- به وب سایت Windows Update بروید.
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=62403
2- گزینه Custom را کلیک کنید و صبر کنید تا ویندوز آخرین درایورها را برای کامپیوترتان را پیدا کند.
3- در نوار سمت چپ، Hardware را کلیک، Optional را انتخاب و سپس درایور سخت افزاری را که می خواهید، انتخاب نمایید.
4- Review and install updates را کلیک و سپس Install Updates را بزنید.

* شما بایــــد در این موقع، تمام آپدیت ها با اولویت بالا را نیز آپدیت نمایید.
* بعضی از آپدیت ها مستلزم این هستند که ویندوز را ریستارت کنید.

بروزرسانی درایورها
اکثر پرینترها مستلزم نرم افزارهای درایور جهت کار کردن صحیح هستند. درایورهای منسوخ، ناسازگار و یا درایورهای خراب می توانند باعث اختلال در ارتباط بین کامپیوتر و پرینتر شوند. اگر اخیرا از یک نسخه ویندوز به نسخه دیگری ارتقاع داده ید، ممکن است که درایور پرینتر فعلی تان برای نسخه های قبلی ویندوز باشد. اگر اخیرا تجربه قطعی برق، ویروس، و یا دیگر مشکلات کامپیوتری را داشتید، ممکن است که درایورها خراب شده باشند. پیاده سازی و نصب آخرین درایورهای پرینتر می تواند اینگونه مشکلات را حل کند.

یکی از راههای پیدا کردن درایور و نصب آن، از طریق آپدیت ویندوز است که در ارسال های بالا توضیح دادم. اگر از این طریق جواب نـگرفتید، راه دیگر آن گرفتن نام و مدل پرینتر و جستجوی درایور ان در وب سایت سازنده است که معمولا در قسمت ساپورت وب سایت میباشد. در صورت پیدا کردن درایور و یا آپدیت درایور، دستورات نصب آنرا در سایت دنبال کنید. اکثر درایورها به صورت خود-نصب هستند. معمولا روی فایل دانلود دابل کلیک می کنید تا نصب شروع شود، و سپس درایور خودش را در کامپیوتر نصب می کند. بعضی از پرینترها، درایورهایی دارند که شما باید خودتان نصب شان کنید. اگر درایوری را دانلود کردید که خود-نصب نیست، مراحل زیر را پیگیری نمایید؛

جهت اجرای این مراحل باید با حساب آدمین وارد ویندوز شده باشید.

نصب درایورهای پرینترهایی که خود-نصب نیستند در ویندوز هفت
1- پنجره Device Manager را با رفتن از مسیر زیر باز کنید؛
Start\Control Panel\All Control Panel Items\System
2- در لیست طبقه بندی های سخت افزارها، پرینتری را که می خواهید آپدیت کنید را انتخاب و نام آنرا دابل کلیک کنید.
3- زبانه Driver را کلیک، Update Driver را بزنید و سپس دستورات را دنبال کنید.

* *

نصب درایورهای پرینترهایی که خود-نصب نیستند در ویندوز ویستا Vista
1- صفحه Device Manager را باز کنید
* روی Start کلیک، Control Panel انتخاب، System and Maintenance را انتخاب و Device Manager را کلیک کنید.
2- در Device Manager، پرینتر را که می خواهید آپدیت کنید را پیدا و نام پرینتر را دابل کلیک کنید.
3- زبانه Driver را کلیک، سپس Update Driver را انتخاب کنید و دستورات آنرا دنبال نمایید.

* *

نصب درایورهای پرینترهایی که خود-نصب نیستند در ویندوز ویستا XP

1- روی استارت کلیک و سپس Printers and Faxes را انتخاب نمایید.
2- پرینتری را که می خواهید آپدیت نمایید را انتخاب و Properties را کلیک کنید.
3- زبانه Advanced را کلیک و New Driver را بزنید.
4- روی Next کلیک و سپس یکی از راههای زیر را اجرا کنید؛
الف: روی Have Disk کلیک کنید، اگر درایور پرینتر در لیست شامل نیست، و یا آپدیت درایور جدیدی را بر روی یک دیسک دارید. مسیری که درایور در آن است را تایپ کنید و یا به آن آدرس بدهید. OK را بزنید.
ب: روی Next کلیک کنید، و دستورات را دنبال کنید تا نصب پرینتر داریور تمام شود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دانلود درایور پرینتر های اچ پی (Download HP Drivers)

برای دانلود درایور پرینتر ( چاپگر ) خود به روش زیر سریع و آسان درایور پرینتر خود را نصب کنید

دانلود درایور پرینتر های اچ پی (Download HP Drivers)

ابتدا شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر و وارد کردن نام پرینتر خود، درایور مربوطه را جستجو و دانلود نمایید.

همچنین با فشردن دکمه DETECT MY PRODUCT پرینتر به طور خودکار تشخیص داده شده و بر روی سیستم نصب می گردد. در این روش اگر مراحل را بطور صحیح و بدون خطا پشت سر بگذارید حتما موفق به نصب پرینتر خود به آسانترین روش خواهید شد

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

__________________________________________________________
کلیه درایورهای پرینتر hp
اسامی پرینتر ها
نام کلیه درایور های پرینتر HP:

برای تهیه درایور مورد نظر مطالب بالا را مطالعه نمائید

HP Business Inkjet Printers:
» HP Business Inkjet 1000 Printer
» HP Business Inkjet 1100 Printer series
» HP Business Inkjet 1200 Printer series
» HP Business Inkjet 2200/2250 Printer series
» HP Business Inkjet 2230/2280 Printer series
» HP Business Inkjet 2300 Printer series
» HP Business Inkjet 2600 Printer series
» HP Business Inkjet 2800 Printer series
» HP Business Inkjet 3000 Printer series
HP Color Inkjet Printers:
» HP Color Inkjet cp1160 Printer series
» HP Color Inkjet cp1700 Printer series
HP Color LaserJet Printers:
» HP Color LaserJet 1000 Printer series
» HP Color LaserJet 1500 Printer series
» HP Color LaserJet 1600 Printer
» HP Color LaserJet 2000 Printer series
» HP Color LaserJet 2500 Printer series
» HP Color LaserJet 2550 Printer series
» HP Color LaserJet 2600n Printer
» HP Color LaserJet 2605 Printer series
» HP Color LaserJet 2700 Printer series
» HP Color LaserJet 3000 Printer series
» HP Color LaserJet 3500 Printer series
» HP Color LaserJet 3550 Printer series
» HP Color LaserJet 3600 Printer series
» HP Color LaserJet 3700 Printer series
» HP Color LaserJet 3800 Printer series
» HP Color LaserJet 4000 Printer series
» HP Color LaserJet 4500 Printer series
» HP Color LaserJet 4550 Printer series
» HP Color LaserJet 4600 Printer series
» HP Color LaserJet 4610n Printer
» HP Color LaserJet 4650 Printer series
» HP Color LaserJet 4700 Printer series
» HP Color LaserJet 5000 Printer series
» HP Color LaserJet 5500 Printer series
» HP Color LaserJet 5550 Printer series
» HP Color LaserJet 8000 Printer series
» HP Color LaserJet 8500 Printer series
» HP Color LaserJet 8550 Printer series
» HP Color LaserJet 9000 Printer series
» HP Color LaserJet 9500 Printer series
» HP Color LaserJet CP1000 Printer series
» HP Color LaserJet CP1215 Printer
» HP Color LaserJet CP1217 Printer
» HP Color LaserJet CP1514n Printer
» HP Color LaserJet CP1515n Printer
» HP Color LaserJet CP1518ni Printer
» HP Color LaserJet CP2000 series
» HP Color LaserJet CP2020 Printer series
» HP Color LaserJet CP3500 Printer series
» HP Color LaserJet CP3505 Printer series
» HP Color LaserJet CP3520 Printer Series
» HP Color LaserJet CP4000 Printer series
» HP Color LaserJet CP4005 Printer series
» HP Color LaserJet Enterprise CP4020 Printer series
» HP Color LaserJet Enterprise CP4520 Printer series
» HP Color LaserJet CP5000 Printer series
» HP Color LaserJet Professional CP5220 Printer series
» HP Color LaserJet CP5520 Printer series
» HP Color LaserJet Enterprise CP5520 Printer series
» HP Color LaserJet CP6000 Printer series
» HP Color LaserJet CP6015 Printer series
» HP LaserJet CP1020 Color Printer series
» HP LaserJet CP1520 Color Printer series
HP Designjet Printers:
» HP Designjet 3D Printer series
» HP Designjet 30 Printer series
» HP Designjet 70 Printer series
» HP Designjet 90 Printer series
» HP Designjet 100 Printer series
» HP Designjet 100plus Printer series
» HP Designjet 110 Color Printer
» HP Designjet 110plus Printer series
» HP Designjet 111 Printer series
» HP Designjet 120 Printer series
» HP Designjet 130 Printer series
» HP Designjet 200 Printer series
» HP Designjet 300 Printer series
» HP Designjet 400 Printer series
» HP Designjet 500 Mono Printer series
» HP Designjet 500 Printer series
» HP Designjet 510 Printer series
» HP Designjet 600 Printer series
» HP Designjet 700 Printer series
» HP Designjet 800 Printer series
» HP Designjet 815mfp series
» HP Designjet 820 MFP series
» HP Designjet 1000 Printer series
» HP Designjet 4000 Printer series
» HP Designjet 4020 Printer series
» HP Designjet 4200 Scanner
» HP Designjet 4500 mfp series
» HP Designjet 4500 Printer series
» HP Designjet 4500 Scanner series
» HP Designjet 4520 Multifunction Printer series
» HP Designjet 4520 Printer series
» HP Designjet 4520 Scanner series
» HP Designjet 5000 Printer series
» HP Designjet 5100 Printer series
» HP Designjet 5500 Printer series
» HP Designjet 8000 Printer series
» HP Designjet 9000s Printer series
» HP Designjet 10000s Printer series
» HP Designjet A3+/B+ Graphic Printer series
» HP Designjet Colorpro Printer series
» HP Designjet Copier series
» HP Designjet cp Printer series
» HP Designjet H35000 Commercial Printer series
» HP Designjet H45000 Commercial Printer series
» HP Designjet HD Scanner series
» HP Designjet L25500 Printer series
» HP Designjet L65000 Printer series
» HP Designjet T610 Printer series
» HP Designjet T620 Printer series
» HP Designjet T770 Printer series
» HP Designjet T1100 MFP series
» HP Designjet T1100 Printer series
» HP Designjet T1120 HD Multifunction Printer series
» HP Designjet T1120 Printer series
» HP Designjet T1120 SD Multifunction Printer series
» HP Designjet T1200 HD Multifunction Printer series
» HP Designjet T1200 Printer series
» HP Designjet T2300 eMultifunction Printer
» HP Designjet T7100 Printer series
» HP Designjet Z2100 Photo Printer series
» HP Designjet Z3100 Photo Printer series
» HP Designjet Z3200 Photo Printer series
» HP Designjet Z5200 PostScript Printer
» HP Designjet Z6100 Printer series
» HP Designjet Z6200 Photo Printer series
» HP Original Designjet Printer series
» HP Scitex FB500 Printer series
» HP Scitex FB700 Printer series
» HP Scitex FB6100 Printer series
» HP Scitex LX600 Printer series
» HP Scitex LX800 Printer series
» HP Scitex XP2100 Printer series
» HP Scitex XP2700 Printer series
» HP Scitex XP5100 Printer series
» HP Scitex XP5300 Printer series
HP Deskjet Printers:
» HP 2000c/2000cxi Printer series
» HP 2500c Printer series
» HP Deskjet 200 Printer series
» HP Deskjet 300 Printer series
» HP Deskjet 350 Mobile Printer series
» HP Deskjet 400 Printer series
» HP Deskjet 450 Mobile Printer series
» HP Deskjet 460 Mobile Printer series
» HP Deskjet 500 Printer series
» HP Deskjet 600 Printer series
» HP Deskjet 700 Printer series
» HP Deskjet 800 Printer series
» HP Deskjet 900 Printer series
» HP Deskjet 1000 Printer series - J1
» HP Deskjet 1000 Printer series
» HP Deskjet 1100 Printer series
» HP Deskjet 1200 Printer series
» HP Deskjet 1280 Printer series
» HP Deskjet 1600 Printer series
» HP Deskjet 2000 Printer series - J2
» HP Deskjet 3000 Printer series - J3
» HP Deskjet 3300 Printer series
» HP Deskjet 3400 Printer series
» HP Deskjet 3500 Printer series
» HP Deskjet 3600 Printer series
» HP Deskjet 3700 Printer series
» HP Deskjet 3810/3820 Printer series
» HP Deskjet 3840 Printer series
» HP Deskjet 3900 Printer series
» HP Deskjet 5100 Printer series
» HP Deskjet 5400 Printer series
» HP Deskjet 5500 Printer series
» HP Deskjet 5600 Printer series
» HP Deskjet 5700 Printer series
» HP Deskjet 5800 Printer series
» HP Deskjet 5900 Printer series
» HP Deskjet 6100 Printer series
» HP Deskjet 6500 Printer series
» HP Deskjet 6600 Printer series
» HP Deskjet 6800 Printer series
» HP Deskjet 6900 Printer series
» HP Deskjet 9300 Printer series
» HP Deskjet 9600 Printer series
» HP Deskjet 9800 Printer series
» HP Deskjet D1300 Printer series
» HP Deskjet D1400 Printer series
» HP Deskjet D1500 Printer series
» HP Deskjet D1600 Printer series
» HP Deskjet D2300 Printer series
» HP Deskjet D2400 Printer series
» HP Deskjet D2500 Printer series
» HP Deskjet D2600 Printer series
» HP Deskjet D4100 Printer series
» HP Deskjet D4200 Printer series
» HP Deskjet D4300 Printer series
» HP Deskjet D5500 Printer series
» HP Deskjet Ink Advantage Printer series
» HP Deskjet Ink Advantage Printer series - K1
» HP Deskjet portable Printer series
HP Deskwriter Printers:
» HP Deskwriter 520 Printer
» HP Deskwriter 550c Printer
» HP Deskwriter 560c Printer
» HP Deskwriter 680c Printer
» HP Deskwriter c Printer
» HP Deskwriter c
» HP Deskwriter Printer
HP Dot Matrix Printers:
» HP 2932A Dot Matrix Printer
» HP Linejet Printer series
» HP LP-series Line Impact Printer series
HP High-Volume Printers:
» HP d640 Printer series
» HP Scitex TJ8550 Printer series
HP LaserJet Printers:
» HP LaserJet 4 Printer series
» HP LaserJet 4 Plus/m Plus Printer series
» HP LaserJet 4/4m Printer series
» HP LaserJet 4L/mL Printer series
» HP LaserJet 4p/mp Printer series
» HP LaserJet 5 Printer series
» HP LaserJet 5/m/n Printer series
» HP LaserJet 5L Printer series
» HP LaserJet 5p/mp Printer series
» HP LaserJet 5si Printer series

» HP LaserJet 6 Printer series
» HP LaserJet 6L Printer series
» HP LaserJet 6L Pro Printer
» HP LaserJet 6p/mp Printer series
» HP LaserJet 1000 Printer series
» HP LaserJet 1000 Printer
» HP LaserJet 1005 Printer
» HP LaserJet 1010 Printer series
» HP LaserJet 1012 Printer
» HP LaserJet 1015 Printer
» HP LaserJet 1018 Printer
» HP LaserJet 1020 Printer series
» HP LaserJet 1020 Plus Printer
» HP LaserJet 1020 Printer
» HP LaserJet 1022 Printer series
» HP LaserJet 1022 Printer
» HP LaserJet 1022n Printer
» HP LaserJet 1022nw Printer
» HP LaserJet 1100 Printer series
» HP LaserJet 1150 Printer
» HP LaserJet 1160 Printer Series
» HP LaserJet 1200 Printer series
» HP LaserJet 1300 Printer series
» HP LaserJet 1320 Printer series
» HP LaserJet 2000 Printer series
» HP LaserJet 2000 Printer series
» HP LaserJet 2100 Printer series
» HP LaserJet 2200 Printer series
» HP LaserJet 2300 Printer series
» HP LaserJet 2400 Printer series
» HP LaserJet 4000 Printer series
» HP LaserJet 4050 Printer series
» HP LaserJet 4100 Printer series
» HP LaserJet 4200 Printer series
» HP LaserJet 4240 Printer
» HP LaserJet 4240n Printer
» HP LaserJet 4250 Printer series
» HP LaserJet 4300 Printer series
» HP LaserJet 4350 Printer series
» HP LaserJet 5000 Printer series
» HP LaserJet 5100 Printer series
» HP LaserJet 5200 Printer series
» HP LaserJet 8000 Printer series
» HP LaserJet 8100 Printer series
» HP LaserJet 8150 Printer series
» HP LaserJet 9000 Printer series
» HP LaserJet 9040 Printer series
» HP LaserJet 9050 Printer series
» HP LaserJet II Printer series
» HP LaserJet IIp Printer
» HP LaserJet P1000 Printer series
» HP LaserJet P1005 Printer
» HP LaserJet P1006 Printer
» HP LaserJet P1007 Printer
» HP LaserJet P1008 Printer
» HP LaserJet P1100 Printer series
» HP LaserJet Pro P1102 Printer
» HP LaserJet Pro P1102w Printer
» HP LaserJet P1500 Printer series
» HP LaserJet P1505 Printer
» HP LaserJet P1505n Printer
» HP LaserJet P1600 Printer series
» HP LaserJet P2000 Printer series
» HP LaserJet P2010 Printer series
» HP LaserJet P2015 Printer series
» HP LaserJet P2030 Printer series
» HP LaserJet P2050 Printer series
» HP LaserJet P3000 Printer series
» HP LaserJet Enterprise P3010 Printer series
» HP LaserJet P3005 Printer series
» HP LaserJet P4010 Printer series
» HP LaserJet P4014 Printer series
» HP LaserJet P4015 Printer series
» HP LaserJet P4500 Printer series
» HP LaserJet P4510 Printer series
HP Officejet Mobile Printers:
» HP Officejet H470 Mobile Printer
» HP Officejet H470b Mobile Printer
» HP Officejet H470wbt Mobile Printer
» HP Officejet H470wf Mobile Printer
HP Officejet Printers:
» HP Officejet 4000 Printer - K210a
» HP Officejet 6000 Printer - E609a
» HP Officejet 6000 Special Edition Printer - E609b
» HP Officejet 6000 Wireless Printer - E609n
» HP Officejet 7000 Wide Format Printer - E809a
HP Officejet Pro Printers:
» HP Officejet Pro 8000 Printer - A809a
» HP Officejet Pro 8000 Wireless Printer - A809n
» HP Officejet Pro K550 Color Printer
» HP Officejet Pro K550dtn Color Printer
» HP Officejet Pro K550dtwn Color Printer
» HP Officejet Pro K850 Color Printer
» HP Officejet Pro K850dn Color Printer
» HP Officejet Pro K5400 Printer
» HP Officejet Pro K5400dn Printer
» HP Officejet Pro K5400dtn Printer
» HP Officejet Pro K8600 Printer
» HP Officejet Pro K8600dn Printer
HP Paintjet Printers:
» HP Paintjet XL300 Printer
» HP Paintjet XL300/PS Printer
HP Paintwriter Printers:
» HP Paintwriter Printer
» HP Paintwriter XL Printer
HP Pen Plotters:
» HP 7000 Drafting Plotter series
» HP 7000 Graphics Plotter series
» HP 7000 Plotter series
» HP 9000 Graphics Plotter series
» HP Color Film Recorder
» HP Colorpro Plotter series
» HP Draftmaster Plotter series
HP Photosmart Photo Printers:
» HP Photosmart 100 Printer series
» HP Photosmart 130 Printer series
» HP Photosmart 140 Printer series
» HP Photosmart 230 Printer series
» HP Photosmart 240 Printer series
» HP Photosmart 320 Printer series
» HP Photosmart 330 Printer series
» HP Photosmart 335 Compact Photo Printer
» HP Photosmart 337 Compact Photo Printer
» HP Photosmart 370 Printer series
» HP Photosmart 380 Printer series
» HP Photosmart 470 Printer series
» HP Photosmart 1000 Printer series
» HP Photosmart 1100 Printer series
» HP Photosmart 1115 Printer
» HP Photosmart p1100xi Printer
» HP Photosmart 1200 Printer series
» HP Photosmart 1215 Printer
» HP Photosmart 1215vm Printer
» HP Photosmart 1218xi Printer
» HP Photosmart 1300 Printer series
HP Photosmart 1315 Printer
» HP Photosmart 7100 Printer series
HP Photosmart 7150 Printer
» HP Photosmart 7200 Printer series
» HP Photosmart 7260 Photo Printer
» HP Photosmart 7260v Photo Printer
» HP Photosmart 7260w Photo Printer
» HP Photosmart 7300 Printer series
» HP Photosmart 7345 Printer
» HP Photosmart 7350 Printer
» HP Photosmart 7400 Printer series
» HP Photosmart 7450 Photo Printer
» HP Photosmart 7450v Photo Printer
» HP Photosmart 7450xi Photo Printer
» HP Photosmart 7500 Printer series
HP Photosmart 7550 Printer
» HP Photosmart 7600 Printer series
» HP Photosmart 7655 Photo Printer
» HP Photosmart 7660 Photo Printer
» HP Photosmart 7700 Printer series
» HP Photosmart 7755 Photo Printer
» HP Photosmart 7760 Photo Printer
» HP Photosmart 7760v Photo Printer
» HP Photosmart 7760w Photo Printer
» HP Photosmart 7762 Photo Printer
» HP Photosmart 7762w Photo Printer
» HP Photosmart 7800 Printer series
» HP Photosmart 7830 Printer
» HP Photosmart 7838 Printer
» HP Photosmart 7850 Printer
» HP Photosmart 7900 Printer series
» HP Photosmart 7960 Photo Printer
» HP Photosmart 7960v Photo Printer
» HP Photosmart 7960w Photo Printer
» HP Photosmart 8000 Printer series
» HP Photosmart 8030 Printer
» HP Photosmart 8038 Printer
» HP Photosmart 8049 Printer
» HP Photosmart 8050 Printer
» HP Photosmart 8050xi Printer
» HP Photosmart 8100 Printer series
» HP Photosmart 8150 Photo Printer
» HP Photosmart 8150v Photo Printer
» HP Photosmart 8150xi Photo Printer
» HP Photosmart 8200 Printer series
» HP Photosmart 8238 Printer
» HP Photosmart 8250 Printer
» HP Photosmart 8400 Printer series
» HP Photosmart 8450 Photo Printer
» HP Photosmart 8450xi Photo Printer
» HP Photosmart 8700 Printer series
» HP Photosmart A320 Printer series
» HP Photosmart A510 Printer series
» HP Photosmart A512 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A516 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A520 Printer series
» HP Photosmart A626 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A627 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A628 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A530 Printer series
» HP Photosmart A532 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A536 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A522 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A536 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A525 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A526 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A610 Printer series
» HP Photosmart A616 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A617 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A618 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A620 Printer series
» HP Photosmart A626 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A627 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A628 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A630 Printer series
» HP Photosmart A636 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A637 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A640 Printer series
» HP Photosmart A710 Printer series
» HP Photosmart A712 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A716 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A717 Compact Photo Printer
» HP Photosmart A820 Printer series
» HP Photosmart B8550 Printer series
» HP Photosmart B8550 Photo Printer
» HP Photosmart B8553 Photo Printer
» HP Photosmart D5100 Printer series
» HP Photosmart D5145 Printer
» HP Photosmart D5155 Printer
» HP Photosmart D5160 Printer
» HP Photosmart D5300 Printer series
» HP Photosmart D5400 Printer series
» HP Photosmart D5460 Printer
» HP Photosmart D5463 Printer
» HP Photosmart D7100 Printer series
» HP Photosmart D7155 Printer
» HP Photosmart D7160 Printer
» HP Photosmart D7200 Printer series
» HP Photosmart D7300 Printer series
» HP Photosmart D7360 Printer
» HP Photosmart D7368 Printer
» HP Photosmart D7400 Printer series
» HP Photosmart D7500 Printer series
» HP Photosmart Photo Printer
» HP Photosmart Pro B8300 Printer series
» HP Photosmart Pro B8338 Printer
» HP Photosmart Pro B8350 Printer
» HP Photosmart Pro B8353 Printer
» HP Photosmart Pro B8800 Printer series
» HP Photosmart Pro B9180 Printer series
» HP Printing Mailbox:
HP A10 Printing Mailbox
HP Quietjet Printers:
» HP Quietjet Plus Printer
» HP Quietjet Printer
» HP Ruggedwriter Printers
Industrial Wide Format Printers:
» ColorSpan Legacy Printers
» HP Scitex FB910 Printer series
» HP Scitex FB950 Printer series
» HP Scitex FB6700 Printer series
» HP Scitex FB7500 Printer
» HP Scitex TJ8350 Printer series
» HP Scitex XL1200 Printer series
» HP Scitex XL1500 Printer series
HP Thinkjet Printers:
» HP Thinkjet Printer (portable)
» HP Thinkjet Printer

ورود کاربر

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین

توجه

بازدید کننده محترم اطلاعات سایت کامل نمی باشد.